Bun venit pe WorldMetin.tk . Aici aveti o gama larga de tutoriale, ghiduri. Noi va oferim support in toate problemele dumneavoastra. Pentru a vizualiza forumu in totalitate va rugam sa va inregistrati. Daca credeti ca aveti experienta in moderarea unui forum va rugam sa faceti o cerere staff. Va multumim.
Salutare vizitatorule, aceasta tema este in constructie. Va fi facuta special pentru comunitatea MotanelTutorials.com.

Backup navicat prin php

Administrator

Mesaje Mesaje : 109
Puncte Puncte : 249

Vezi profilul utilizatorului

MesajSubiect: Backup navicat prin php Dum Mar 13, 2011 9:52 am

Autor: Vikas Patial
Avansat de IANIX Web 4.0 in functions.php
Nivel: Avansat in PHP 5
Timp: 2 ore

Aceasta este o implementare php pura a unui script de backup php pentru Navicat. Deci, ar trebui sa functioneze bine pe Windows şi Linux. Dar nu se potriveste pentru backup-uri foarte mari.

O cauza negativa este ca poate strica baza de date daca hostul nu este destul de puternic. Dar am incercat sa implementez in functions.php un modul de regenerare. Script-ul se presupune a fi numit cu cron automat folosind, şi dosarul de rezerva in care backup ar trebui sa fie luat writable. Tot ce trebuie sa faceţi este să rulati backup.php.

Unele caracteristici de baza
Fisier şi director de backup
Multiple baze de date / sql backup tabel
Backup de e-mail

Editare config.php inainte de utilizare. Lansat sub licenta GNU General Public License.
Coborati pachetul din atasament.

Multumesc si distractie placuta !

Am testat acest script si este binevenit, lucreaza instantaneu si coboara in stare buna toata baza

megaupload.com W8YEQMN3

Creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza-ti propriul blog gratuit
Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici! | Extrem Tutorials | Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici! | Site-ul tau aici!